Kalenterikuvakilpailu ja joulukortit

Jo perinteeksi muodostunut kalenterikuvakilpailu on alkanut. Palkintona vuoden 2022 basset hound kalenteri. Voittajakuva pääsee myös kalenterin kanteen. 

Kuvia voi lähettää 28.10.2021 asti osoitteeseen bassethoundyhdistys@gmail.com 

Kalenterin tuotoilla tuetaan basset houndien rescuetoimintaa.

Osallistumalla kuvakilpailuun ja voit voittaa itsellesi vuoden 2022 basset hound kalenterin. Kansikuvakilpailusta järjestetään facebook-äänestys. Eniten tykkäyksiä saanut kuva pääsee kanteen ja voittaja saa kalenterin ilmaiseksi. Voit lähettää äänesi myös perinteisesti sähköpostilla. Äänestyksen alkaminen julkaistaan erikseen. 

Kuvien lähettäminen ja kisan säännöt:

• Kuvan täytyy olla sinun itsesi ottama.

• Kuvan täytyy olla teknisesti laadukas ja mahdollisimman iso (mielellään 1-9 MT). Valokuvat tarkastetaan niiden saapuessa, mutta lopullinen päätös kuvien painokelpoisuudesta tehdään kuitenkin vasta painossa.

• Kuvassa täytyy olla basset hound – on hyvä, jos kuvasta käy ilmi myös koiran houndimainen luonne. Kyseessä ei ole “luontokalenteri” vaan koirakalenteri, joten koiran täytyy olla ehdottomasti “isossa pääosassa”, ei taustalla pienenä.

• Kilpailussa on neljä kategoriaa: Kevät, Kesä, Syksy ja Talvi. Kilpailuun saa lähettää yhden kuvan per kategoria (eli yhdeltä osallistujalta/perheeltä voi kisassa olla mukana yhteensä neljä kuvaa).

• Kuvan tiedostonimestä tulee käydä ilmi mihin kategoriaan mikäkin kuva osallistuu.

• Lopulliseen kalenteriin valitaan kaksitoista kuvaa, jotka kaikki ovat eri kuvaajan ottamat.

• Suomen Basset Hound Yhdistys Ry:llä on oikeus julkaista kilpailuun osallistuneet valokuvat internet-sivuillaan ja Rescue-toiminnan hyväksi julkaistavassa kalenterissa. Kuvan yhteydessä mainitaan kuvaaja.

Osallistuminen pähkinänkuoressa:

1. Perehdy kilpailun sääntöihin. 

2. Valitse 1-4 kuvaa (1 per vuodenaika eli siis max 4 kuvaa/ osallistuja) ja tarkista että ne ovat laadukkaita. Nimeä valokuvat vuodenaikojen mukaan. Ilmoita myös minkäniminen koira (tai koirat) kuvissa esiintyy. 

3. Lähetä kuvat osoitteeseen bassethoundyhdistys@gmail.com, viimeistään 28.10.2021. Liitä sähköpostiin myös yhteystietosi. 

4. Odota kuittausta, että kuvat ok. Jos kuittausta ei kuulu parin päivän sisään, ota uudelleen yhteyttä.

Kalenteri on Suomen Basset Hound- yhdistys ry:n koostama ja sen tuotoilla tuetaan basset houndien rescuetoimintaa.


Painamme myös pienen erän joulukortteja myyntiin tänäkin vuonna. Lähetä oma jouluinen tai talvinen basset hound kuvasi niin saatamme tehdä siitä joulukortin.

Kortteihin valituille luvassa joulukortteja palkinnoksi.

Lähetäthän kisoihin vain itse ottamiasi kuvia tai joiden käyttöön sinulla on lupa.

Kuvia kalenteriin ja kortteihin voi lähettää 28.10.2021 asti osoitteeseen bassethoundyhdistys@gmail.com

Tuotoilla tuetaan basset houndien rescuetoimintaa.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s